ReSPoC - http://psihologija.ffzg.unizg.hr/projekti/respoc

IRCiS - http://psihologija.ffzg.unizg.hr/projekti/ircis

Voljeli  bismo,  kao  odgovorni  znanstvenici  i  znanstvenice,  reagirati  na  izazove  vremena  u kojem  živimo  i  odgovoriti  na  prepoznate  potrebe  jedne  od  najranjivijih  skupina  u  našem društvu   –   djece   izbjeglica.   Zato   u   suradnji  sa   Zakladom   SOLIDARNA   pokrećemo humanitarnu akciju kojoj je cilj nabava nužne opreme (tableta) za sudjelovanje u online nastavi. Namjera  nam je prikupiti novac za kupovinu 20 tableta za djecu izbjeglice u našim osnovnim i srednjim školama. Popis djece kojoj je ova pomoć najpotrebnija izradit ćemo u suradnji s organizacijama  koje  izravno  rade  s  obiteljima  izbjeglica  (Hrvatski  Crveni  križ,  Are  You Syrious, Isusovačka služba za izbjeglice i Centar za kulturu dijaloga). Voljeli bismo da se djeca izbjeglice u ova izazovna pandemijska vremena mogu jednostavnije uključiti u nastavni proces, te im pomoći da se lakše nose sa zahtjevima škole u novoj sredini.

Kako bismo ostvarili naš cilj, potrebno je prikupiti 40.000,00 kn. Do sada smo već osigurali 7.000,00  kn,  što je svota koju je ReSPoC tim uložio u ovu akciju odrekavši se autorskog honorara. Ostaje nam prikupiti još 33.000,00 kn i molimo Vas da nam u tome pomognete. Svaka kuna se računa i zahvalni smo za svaku pomoć.

U akciju se možete  uključiti  do  31. 12. 2020. uplatom na humanitarni račun Zaklade SOLIDARNA, uz naznaku „Humanitarna akcija Uključimo djecu izbjeglice u naše škole“

 

IBAN: HR6324020061500078383

Model: HR00

Poziv na broj: 07-2020

Svrha: Humanitarna akcija Uključimo djecu izbjeglice u naše škole

Nositelj računa: SOLIDARNA- zaklada za ljudska prava i solidarnost, Trg kralja P. Krešimira IV 2, 10 000 Zagreb

 

Za dodatne informacije o humanitarnoj akciji možete nas kontaktirati na e-mail project.ircis@gmail.com.

 

Hvala Vam na iskazanoj solidarnosti i pomoći – olakšajmo zajedno uključivanje djece izbjeglica u naše škole!

 

Želeći Vam dobro zdravlje, srdačno Vas pozdravljamo,

članice i članovi tima ReSPoC i IRCiS

Poštovani,

Obraćamo Vam se u ime grupe znanstvenica i znanstvenika dvaju istraživačkih projekata   - ReSPoC i IRCiS - čije su voditeljice prof. dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški i izv. prof. dr. sc. Margareta Jelić s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u  Zagrebu. Projekt ReSPoC bavi se pitanjem suočavanja i oporavka hrvatskog društva u vrijeme pandemije koronavirusa. Projekt IRCiS bavi se izazovima integracije djece izbjeglica u hrvatske škole i društvo. Više o našim projektima možete pronaći na donjim poveznicama